«Незламні» у Ризі

12 березня 2020 року в Ризі “Товариством підтримки України” на чолі із Тетяною Лаздою та Яною Стрелєцою за сприяння Посольства України в Латвії у рамках бюджетної програми 1401110 «Підтримка іміджу України та закордонного українства» було проведено презентацію проєкту «Незламні» за участю українських жінок-волонтерок Ірини Довгань, Ганни Ілющенкової , які перебували в полоні сепаратистської т.зв. «днр», та юристки, режисерки д/ф «Незламні» Ольги Волинської.

У Музеї окупації Латвії відбувся показ трьох коротких документальних фільмів, які продемонстрували латвійським глядачам історії присутніх героїнь про жахливі часи їхнього перебування у полоні, тортури, які чинили представники ЗС РФ та російські найманці, що є прямим доказом російської збройної агресії проти України. Після показу відбулась дискусія та спілкування із героїнями фільму. 

У своєму виступі Посол України О.Міщенко наголосив, що історії присутніх на заході українських жінок ще раз свідчать про необхідність консолідації зусиль міжнародної спільноти для подальшого посилення тиску на режим Путіна з метою дотримання Росією норм міжнародного права та відновлення територіальної цілісності України. Лише у такий спосіб можна зупинити політику Кремля щодо розповсюдження агресії, яка продовжує традиції НКВД/КДБ, які, як ми бачимо зараз, у повній мірі застосовуються до громадян України як на Донбасі, так і в тимчасово окупованому Криму.

У цей же день відбулась окрема зустріч учасниць проєкту у Саеймі Латвії із членами групи Саейму Латвії з розвитку співробітництва з Верховною Радою України на чолі із головою групи Алдісом Адамовічсом, у якій також взяли участь Голова Комітету у закордонних справах Саейму ЛР Rihards Kols та Заступник голови Комітету у закордонних справах, співголова Міжпарламентської ради Україна-НАТО Оярс Ерікс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top
Theme Mode