Це три короткометражні фільми про українських жінок, які потрапили у полон бойовиків незаконних збройних формувань за активну проукраїнську позицію та допомогу українським військовим.
Фільм створений правозахисною групою «Січ», за підтримки американських та грузинських колег.
У документальній стрічці «Нескорені» кожна з трьох жінок розповіла власну історію життя від моменту, коли на сході України розпочався військовий конфлікт. Це – волонтерки Ганна Іл’Ющенкова і Ірина Довгань, а також донецька поетеса, художниця та громадська діячка Ганна Гуцулка. Загалом у полоні бойовиків побували близько ста жінок. Одеситка Ганна Іл’ющенкова пішла на фронт добровільно влітку 14-го. Каже: знає не з чуток, що таке Іловайська трагедія, тортури та знущання у неволі. Нині продовжує активно займатися громадською діяльністю. Вона – єдина з трьох героїнь, котра представляє фільм «Нескорені» на різних майданчиках разом із авторкою.
– “Це – повністю історії нашої жизні. У мене вона почалась у 2014 році, коли я пішла добровільно у батальйон «Донбас». Там я була медиком. А у серпні, 29-го серпня, я попала у так званий коридор смерті, в якому я була поранена і потрапила у полон. Я провела 5 днів у полоні, у мене було 6 поранень, після цього я потрапила на лікування до лікарні Мечнікова, а після цього мене забрали до Литви, там я лікувалася 9 місяців, де мене по шматочках збирали” – розповідає героїня документального фільму “Нескорені” Ганна Іл’ющенкова.
За трьома непересічними жіночими долями стоять понад 3000 колишніх українських полонених, які потребують захисту з боку держави, зокрема офіційного статусу та соціально-правової підтримки, – каже Ольга Волинська. І автори фільму вважають своїм громадським обов’язком надати колишнім ув’язненим можливість бути почутими та нагадати про тих, хто досі залишається у полоні бойовиків.
– “. Якщо військові мають хоча б статус учасника бойовихї дій, і хоча бякійсь захист соціальний захист збоку держави. Це дуже сильні духом жінки, які після повернення з полону, допомагають, свідчать про воєнні злочини Росії на міжнародних майданчиках, і власне цим надихають інших полонених, показують, що можна відновитися після полону” – говорить авторка та режисерка документального фільму «Нескорені», правозахисниця Ольга Волинська.
Під час презентації жінки зізнались: сама робота над кінострічкою стала для них певним уроком.
Документальну кінострічку «Нескорені» автори презентували в Америці та Литві, а також в українських містах: Києві, Одесі, Дніпрі, Луцьку, Рівному. Після Запоріжжя творча група поїде до Чернігова та Івано-франківська. Планують зробити показ і у Великобританії, Ірландії та Грузії.